SÖĞÜTLÜ'DE SPOR

SÖĞÜTLÜ' DE SPOR

DSC00293.jpg

 

 

Söğütlü’de  iki adet futbol takımı kurulmuş ancak birisi faaliyetini sürdürememiştir. İlk önce 1995 Yılında kurulmuş olan Söğütlü Hilal Spor halen mahalli ligde oynamaktadır.Forma renkleri yeşil-beyaz’dır.Diğeri ise Söğütlüspor’dur ki,daha sonra kapatılmıştır. Forma renkleri kırmızı-beyazdır.Söğütlü Hilal Spor’un Yönetim Kurulu (2006) şu isimlerden oluşmaktadır;Yönetim Kurulu Başkanı: Süleyman KARA ,Başkan yardımcısı Osman Meral,Sekreter Necmi Arslan,Sayman Şinasi Kartal,Üye Osman Eroğlu,Denetleme Kurulu Üyeleri;Yemen Eroğlu,Salim Meral ve İsmail Mutlu’dur.
Söğütlü Hilalspor Başkanı --------
Belde nüfusumuza kayıtlı Gurbetçi Profesyonel Futbolcumuz Ekrem Onuk Türkiye Birinci Futbol Liginde başarıyla top koşturan önemli bir Sporcumuzdur.1992 yılından beri Türkiye’nin değişik kulüplerinde spor hayatını sürdüren Ekrem Onuk;Trabzonspor(1993),Ankaragücü(1994),Sincanspor(1995),Mersin İdmanyurdu(1996),Zeytinburnuspor,İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Yozgatspor, Elazığspor,Adanaspor,Konyaspor,Gümüşhanespor,Erzurumspor ve en son Karslruhe Oberhausen Spor da futbol yaşantısını tamamlayıp futbol menajerliğine başlamıştır. Kardeşi Yavuz Onuk’da Türkiye İkinci Futbol Liginde spor hayatını devam ettiren profosyonel diğer bir futbolcudur.Beldemize ait diğer futbolcular; Mustafa Türkel , Mürsel Türkel, Bünyamin Kartal,Adem Meral,Musa Meral.Salim Meral,Ferhat Tok ‘dur.
  Diğer spor branşlarında Erol Türkel Karateci, Servet Meral Karateci, Sinan Türkel Karateci,Hamit Arslan Antrönör,Elvan Sezgin Antrönör ve Basketbol Koçu;Onat Kalkan.